“Mistrzowie Podziemia – Rap Battle to trzecia edycja otwartego konkursu dedykowanego niezależnym mc i zespołom hip-hopowym.”

Mistrzowie Podziemia logo

„Słowami nie wygrywa się bitew” – pisze George R.R. Martin w jednej ze swoich powieści fantasy. W świecie rzeczywistym właśnie słowami można wygrać niejedną bitwę i w ramach tego zwycięstwa zdobyć tytuł Mistrzów Podziemia 2016.

Mistrzowie Podziemia – Rap Battle to trzecia edycja otwartego konkursu dedykowanego niezależnym mc i zespołom hip-hopowym. Ósemka artystów powalczy w bezpośrednich pojedynkach muzycznych o tytuł Mistrzów Podziemia. Oprócz tytułu zwycięzca walki zdobędzie nagrodę w wysokości 2000 zł, puchary oraz bezpłatne godziny w studiu nagraniowym Sounds Great Promotion. Trójkę uczestników już znamy, jako rozstawieni w zawodach wystąpią: Kaz, Dejwid i Grupa Loopa. Czterech kolejnych uczestników wyłonimy spośród internetowych zgłoszeń. Ósmego finalistę, spośród wszystkich zgłoszonych i niezakwalifikowanych zespołów, wybierze publiczność w głosowaniu internetowym.

Konkurs główny zawodów odbędzie się 16 lipca w gdańskim klubie Protokultura. Tu zespoły rywalizować będą systemem pucharowym, przegrywający odpada. W bezpośrednich pojedynkach każdy zespół wykona po dwa trzyminutowe utwory, a jury w składzie Rak Raczej, Tomasin oraz publiczność, wskaże zwycięzcę pojedynku, który przejdzie do kolejnego etapu. O sprawne przeprowadzenie zawodów zadba duet prowadzących, czyli El Cabu oraz Dj Szudi.

W konkursie brać udział mogą jedynie wykonawcy nurtu hip-hopowego, którzy nie posiadają w dorobku oficjalnego wydawnictwa. Termin nadsyłania zgłoszeń otwiera się 17, a zamyka 30 czerwca. Listę zakwalifikowanych zespołów/mc ogłaszamy 1 lipca na facebook’owej stronie wydarzenia oraz na stronach internetowych naszych partnerów. W zgłoszeniach przesyłajcie nam linki do dwóch dowolnych utworów własnego autorstwa oraz formularz, dostępny do pobrania na stronie: http://protokultura.pl/Mistrzowie-Podziemia-Formularz.doc

Zapraszamy wszystkich artystów, którzy tworzą niezależny, undergroundowy rap.

Zostań Mistrzem Podziemia!

 

Adres mailowy przyjmowania zgłoszeń: mistrzowiepodziemia@gmail.com

Okres nadsyłania zgłoszeń: 17 czerwca – 30 czerwca

Wyniki eliminacji: 1 lipiec

Głosowanie publiczności: 02.07-10.07

Konkurs Główny: 16 Lipca, Scena Letnia Klubu Protokultura, Gdańsk, ul. Niterów 29b, godzina 19.

Jury w składzie: RakRaczej, Tomasin (Dwazera)

Nagrody: 1 miejsce – 2000 pln, puchar, 6 godzin nagraniowych w Sounds Great Promotion, 2 miejsce – 500 pln, puchar oraz 4 godziny nagraniowe w Sounds Great Promotion.

Regulamin:

 1. Mistrzowie Podziemia to niezależne zawody muzyczne dedykowane składom hip-hopowym i muzyce rap.
 2. Zawody główne odbędą się 16 lipca w klubie Protokultura w Gdańsku, na ulicy Niterów 29b.
 3. W turnieju udział weźmie ośmiu artystów, z których:
 • Trzech zostanie rozstawionych przez organizatorów
 • Czterech zostanie wyłonionych drogą eliminacji
 • Jeden wskazany w ankiecie publiczności.
 1. Osiem zespołów zostanie dobrane w pary ćwierćfinałowe drogą losowania, które odbędzie się na początku wydarzenia.
 2. W każdym pojedynku ćwierćfinałowym zespoły mają po dwa wejścia, w czasie których mogą zaprezentować dowolny utwór ze swojego repertuaru o długości do trzech minut. Zespoły występują naprzemiennie, a o kolejności występowania decyduje losowanie. Zespół wskazany przez jury przechodzi do kolejnego etapu.
 3. Od półfinałów każde wejście trwa po 4 minuty. Pozostałe zasady nie zmieniają się.
 4. Sędziami zawodów będzie reprezentacja zespołu Dwa Zera: RakRaczej i Tomasin oraz publiczność. W przypadku remisu następuje dogrywka, w której oba zespoły będą miały po jednym, minutowym wejściu pod beatbox.
 5. Zespół, który wygra finał zawodów zdobywa tytuł Mistrzów Podziemia, 2000zł, 6 darmowych godzin w Sounds Great Promotion oraz pakiet upominków od sponsorów. Zespół z drugiego miejsca otrzymuje 500zł, 4 darmowe godziny w Sounds Great Promotion oraz pakiet upominków.
 6. Do dyspozycji zespołów będą cztery mikrofony bezprzewodowe oraz podłączony zestaw DJski o parametrach: Miker RANE 62 z systemem DVS (serato), 2x gramofon numark tt500, 2x system gramofonowy ortofon qbert s. DJ Szudi zagra z tymi artystami, którzy pojawią się bez swojego DJa.
 7. Żeby wziąć udział w eliminacjach należy wysłać na adres mistrzowiepodziemia@gmail.com wiadomość z linkami do dwóch utworów grupy, oraz z wypełnionym formularzem, który jest do pobrania na stronie: http://protokultura.pl/Mistrzowie-Podziemia-Formularz.doc
 8. Spośród wszystkich zgłoszeń eliminacyjnych organizatorzy wytypują cztery zespoły, które zostaną zaproszone do zawodów głównych Mistrzowie Podziemia.
 9. Termin nadsyłania zgłoszeń otwiera się 17 czerwca, a zamyka 30 czerwca. Listę zakwalifikowanych zespołów/mc ogłosimy 1 lipca na facebook’owej stronie wydarzenia oraz na stronach internetowych naszych partnerów.
 10. Zespoły z eliminacji, które nie zostały wytypowane przez organizatorów do najlepszej czwórki, powalczą o ‘kartę publiczności’. 2 lipca na facebookowym wydarzeniu Mistrzów Podziemia powstanie ankieta zawierająca nazwy wszystkich zespołów, które przesłały prawidłowe zgłoszenie do konkursu. Zespół, na który zostanie oddanych najwięcej głosów, uzupełni skład zawodów Mistrzowie Podziemia. Głosowanie potrwa do 10 lipca.
 11. Organizatorami wydarzenia są Klub Protokultura oraz Agencja Perspektywy.

Dołącz do wydarzenia na facebooku: https://www.facebook.com/events/264123347280537/

Mistrzowie Podziemia plakat

 

Facebook Comments
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ