Informujemy na łamach rap-news.eu, iż w dniach 9-10 kwietnia w Gnieźnie odbędzie się prestiżowy turniej breakdance. W zawodach weźmie udział ponad 500 tancerzy z całej Europy. Będą walczyć w kategoriach solowych i zespołowych – breakdance, electric boogie i hip-hop.
Wyjątkowość wydarzenia wiąże się z rocznicą powstania jednej z pierwszych polskich ekip tańczących breakdance – Flash Boys. Kilku młodych chłopaków z Gniezna stało się w latach 80. prekursorami breakdance. Uczyli się z amerykańskich filmów i dzięki własnej determinacji i godzinom treningów rozpoczęli modę na street dance w Polsce. Wydarzenie jest okazją do przypomnienia tych trudnych początków, czasów kiedy bboye przegrywali muzykę do tańca z kaset, a jedynymi trenerami byli sami dla siebie.

Turniej będzie trwał dwa dni, a zmagania będą się odbywały przy muzyce z lat 80. i 90., co zapewni unikatowy klimat i będzie okazją do spotkania pionierów z młodymi pokoleniami tancerzy. Sędziami będą legendy parkietów hiphopowych, m.in. Artur Niezgoda, Robert Nieznański, Jerzy Jeżek.

Organizator przygotował również dodatkowe atrakcje – koncerty zagrają Peja i Nagły Atak Spawacza.

Wydarzenie na facebooku: DOŁĄCZ!
Kontakt do organizatora: www.flashboys.com.pl, Tomasz Kiszka – tel. 609 029 108

historia1

Facebook Comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ