Informujemy na łamach rap-news.eu, iż od dziś (31.03.2016) w Rybniku rozpoczyna się trasa koncertowa ABLA oraz Małych Miast – “Uliczny Stosunek Tour”


Poniżej przedstawiamy terminarz:
31.03 Rybnik
01.04 Wrocław
07.04 Sopot
08.04 Lublin
09.04 Białystok
10.04 Olsztyn
23.04 Łódź
28.04 Warszawa
06.05 Poznań

ABEL Pochodzący ze Słubic raper dał się poznać dzięki grupie Smagalaz, od samego początku wyprzedzającej resztę sceny w kwestii brzmienia czy pomysłów. Po dwóch wspólnych, zaprezentowanych odpowiednio w 2006 i 2010 roku płytach, przyszedł czas na dojrzewający w swoim tempie materiał solowy. Ubiegłoroczny, wydany w Wielkim Joł album “Ostatni sarmata” to przemyślana, osobista treść niesiona oryginalnym stylem w nowoczesnym, eklektycznym opakowaniu, potrafiącym czerpać zarówno z trapu, jak i muzyki ludowej. Płyta została doceniona przez fanów oraz krytyków, a portal Interia.pl okrzyknął ją mianem “DEBIUT ROKU”. Na scenie Ablowi towarzyszy Brat Jordah – producent płyty “Ostatni sarmata” oraz współtwórca duetu Małe Miasta wydawanego przez Alkopoligamię. Aktualnie raper pracuje nad drugą płytą “HANNIBAL”, której premiera zapowiadana jest na pierwszy kwartał 2016.

MAŁE MIASTA Od wydania debiutanckiego białego kruka Małych Miast nie minął nawet rok, a tymczasem ten ekscytujący duet powrócił już z nowym krążkiem. Premiera albumu ,,KOŃ” miała miejsce 9 października 2015 roku. Materiał ekskluzywnie prezentowany był na żywo na wszystkich najważniejszych letnich festiwalach, m.in. Open’er, Tauron Nowa Muzyka, Hip-Hop Kemp, Off Festival czy Spring Break. Doceniła go również kultowa amerykańska stacja radiowa KEXP zapraszając zespół do udziału w swoich słynnych sesjach nagraniowych. Na drugim albumie MM nie zabrakło wybitnych gości, są to między innymi Taco Hemingway, Paluch, donGURALesko jako GURAL-NA-BANI, Ras z duetu Rasmentalism czy Wojtek Mazolewski.

 

Facebook Comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ