Diox i Czarny HiFi na temat swojej nowej płyty: „Klasyczność brzmieniowa i tekstowa to są nasze korzenie i coś, co się naturalnie pojawia”.

Chłopaki z HiFi w ostatnim wywiadzie dla fakt24.pl wypowiedzieli się na temat recenzji swojej najnowszej płyty „Ludzie”, która jest określana jako powrót do klasycznego rapu.

Obaj raperze są zgodni, że określenie te jest trochę naciągane, ponieważ pomimo że wydźwięk całego albumu jest mocno klasyczny, to znajduję się również na nim dużo nowoczesnych rozwiązań jak chociażby elektroniczne wstawki czy wolniejsze tempa bitów.

Zdaniem Dioxa są to „naleciałości tego, w którą stronę poszedł hip-hop”, co ma dać się zauważyć przesłuchując krążek.

Wykonawcy wypowiedzieli się również odnośnie braku gości na płycie, co dla niektórych może wydawać się sporym zaskoczeniem.

„Myślałem, że może dzięki gościom ta płyta nabierze innego smaku i wymiaru. No i wiadomo, że być może mogłaby zwiększyć swój zasięg dzięki fanom innych artystów. Ale finalnie, jak słucham tego albumu, to cieszę się, że jest jak jest, bo być może brzmiałoby to trochę sztucznie”-tłumaczy Diox

Jednocześnie warszawski raper zapytany o to, kogo chciałby zaprosił na płytę odpowiedział, że chciałby jeszcze nagrać coś z Pezetem, który jego zdaniem nadal jest czołowym raperem polskiej sceny hip-hopowej.

 

Facebook Comments
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ