53535534

Dj Decks komentuje swój najnowszy projekt – “Mixtape 5”

Pierwszym moim założeniem na tę płytę było, że wezmę fajny scenariusz od jakiegoś reżysera, potnę go na dwanaście części i roześlę do artystów, którzy go zinterpretują i zrobimy z tego film. To jednak nie wypaliło, więc stwierdziłem, że każdy z zaproszonych raperów będzie wymyślał własną historyjkę. Na początek zaprosiłem Cirę, Poszwixxxa i Bezczela, a po nich każdy kolejny skład kontynuował opowieść, którą poprzedni wykonawcy zostawiali otwartą. Trochę to trwało, bo nie mogłem po prostu wysłać wszystkim instrumentali – gdybym tak zrobił, cała narracja zostałaby zaburzona. Wieszałem już psy, przeklinałem, zabijałem i wywalałem numery z telefonu, czasami nie miałem siły, ale udało się” – mówi Decks o swoim najnowszym projekcie “Mixtape 5”.

Równocześnie do każdego numeru powstawał komiks, za który odpowiedzialny jest Mehes. Czegoś takiego w polskim rapie jeszcze nie było” – dodaje.

Czy zaproszenie gości sprawiło mu odrobinę kłopotów?: “Zdarzało się też, że ktoś mi odmówił, choć na początku myślałem, że: jak DJ Decks, to nikt nie odmówi. Niektórzy musieli jednak podziękować ze względu na zamykanie swoich projektów czy brak czasu. Z większością raperów jednak wszystko przebiegło sprawnie” – mówi poznański producent dla noisey.vice.com.

Dotychczasowe single znajdziecie na rap-news.eu: WEJDŹ!

Facebook Comments
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ