Prezentujemy na rap-news.eu nowy cykl, tzw. “Szybką piątkę do podziemia”, którą dedykujemy wszystkim pasjonatom dobrego podziemnego hip-hopu. Pierwszym gościem jest Kondziu WAP reprezentujący ekipę Sprzymierzeni!

Od kiedy zacząłeś nawijać…
Hip-Hop zawsze był częścią mojego życia. Z początku trenowałem breakdance, jeździłem trochę na desce, zaszczepiony przez mojego braciszka, który jeździł na rolkach… Co do tworzenia tekstów, to moja przygoda z rapem zaczęła się w 2009 roku, kiedy mój serdeczny kolega trafił za kraty przez własnych kolegów, którzy go pomówili. Wtedy poczułem potrzebę wyładowania emocji, by powiedzieć, co o tym wszystkim myślę. Usłyszałem bit, pamiętam jak dzisiaj – D12 „Fight music”, i serce samo zaczęło wylewać żale. Przy okazji poczułem, że to właśnie jest to, co chcę robić. Zajarałem się rapem za dzieciaka i jaram się nim do dzisiaj. Chciałbym z tego miejsca podziękować mojemu bratu (R.I.P PRZEMUŚ!), który był moim mentorem i od pierwszego tekstu wierzył we mnie. I tak narodziło się WAP (Wojownicy Alei Piastów; Walczę Aby Przetrwać) – motto życiowe, które zawsze będzie już częścią mnie i zawsze będzie przypominać mi mojego brata!

Na jakich projektach, do tej pory, można było Cię usłyszeć…
Z początku rymowałem sam dla siebie. Pewnego dnia mój ziomek Grzesiu usłyszał moje wersy i poznał mnie z Michałem Msk, który znał tam kogoś, kto miał studio. Pojechałem, nagrałem pierwsze trzy numery, w tym „Wyobraźnię”, którą można usłyszeć na płycie: Sprzymierzeni – „NADCHODZIMY”. Po jakimś czasie odezwał się do mnie Sochan (Bracie PIONA!!!), który tak jak ja miał zajawkę i chciał z tym coś zrobić. Powiedział mi o Piracie i Cielesnym, że fajnie byłoby zrobić coś wspólnie, no i zgodziłem się. W ciągu dwóch tygodni nagraliśmy całą płytę. Pozdrawiam Was Bracia! Dodam jeszcze, że jesteśmy w tym składzie do dzisiaj, czyli leci już siódmy rok. Można mnie usłyszeć w kawałkach EESS i AVT, do których się dogrywałem.

Nad jaką płytą obecnie pracujesz…
Obecnie pracujemy nad drugą płytą SPR2 – „Sama Prawda”, która, jak już wyjdzie, rozpierdoli wam głośniki. Mamy rozkimnionych już większość numerów, wiemy już jakich gości byśmy chcieli – mam nadzieję, że jeszcze w tym roku ukaże się ten album. Ponadto pracuję już 2 rok nad moją solówką, która będzie raczej smutna i klimatyczna. Będzie miała swój urok i będzie pewnego rodzaju refleksją bardzo osobistą. Ale o tym w swoim czasie…

Czym dla Ciebie jest praca nad pierwszą solową płytą, jakie pozytywy i negatywy niesie za sobą…
Na pewno jest spełnieniem marzeń. Będzie w pełni dedykowana mojemu nieżyjącemu bratu, któremu zawdzięczam to, że pomógł mi znaleźć pasję i ukierunkował mój życiowy lot. Ta płyta ma dla mnie szczególne znaczenie. Mam zamiar zrobić ją jak najlepiej, dlatego czas nie jest w tym momencie ważny. Wiadomo, że brakuje hajsu, sponsorów, patronatów – myślę, że to największy negatyw tego wszystkiego, ponieważ, tak naprawdę, to mnie blokuje, a że osobiście mam dużo innych wydatków, które nie pozwalają, na chwilę obecną, mi tego zrobić, muszę poczekać. Mogę zapewnić, z tego miejsca, że będzie to „perełka”. Chcę ją doszlifować do końca tak, jak ja chcę…

Słowo na koniec…
Chciałbym pozdrowić moją kobietę Olę – dziękuję Ci skarbie za to, że jesteś! Moją ekipę SPR – Bracia do końca z Wami! Wszystkich moich słuchaczy, ludzi, którzy we mnie wierzą i wspierają. DZIĘKUJĘ WAM!!! Pozdrawiam serdecznie, Kondziu WAP.

 

Całość przygotował: Patryk FENT

Odwiedź – kliknij:
kondziuwapbanner sprbanner fentLINK RaP

Wsparcie – kliknij:

KotUkostka KostkaShop rapzajawkabanner tbackstagerbanner 

 

Facebook Comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ