Zapraszamy serdecznie na łamach rap-news.eu na koncert w klimatach REGGAE / DANCEHALL & Hip-Hop w wykonaniu zespołu: JAHBESTIN.

Nie zabraknie zespołów supportujących Nowo Sądecką formację, oraz zapraszamy na AFTER PARTY w klimacie HH & Reggae – PEACE & LOVE! – Do zobaczenia na miejscu.

Miasto: Tarnów
Klub: Klub Studencki Przepraszam
Data: 23.04.2016
Start: 21:00
Wstęp: 15 zł

Wystąpią:
– JAHBESTIN soundsystem
– KaszuB
& GOŚCIE
+ After party: Dobry z Wieczora Sound System 

Wydarzenie na facebooku: DOŁĄCZ!

Grupa Jahbestin może się pochwalić wspólnymi koncertami z takimi artystami jak: Kaliber 44, GrubSon, Hemp Gru, Deadly Hunta, Peja, Bas Tajpan, Jabaman, Sokol, JAMAL, Pezet & Małolat, Borgorem i Gutkiem, oraz z wieloma innymi .

Jahbestin powstał w 2000 roku z inicjatywy Tomasza “Webstera” Świdra i Marcina “Gustaffa” Konara. Skład uzupełnili Krzysztof “Kyjos” Chmielowski oraz Dj Wieży Trzaski (“Ras P.” – Piotr Świder). Styl muzyczny grupy jest mieszanką rapu, reggae, ragga i funku. Pierwsze lata działalności to dziesiątki koncertów na Nowo Sądeckiej scenie reggae – hip-hop. Do dziś występy na żywo stanowią najmocniejszą stronę kapeli (co podkreśla projekt „Dziki Band”), stąd szybko zyskała ona rzeszę zwolenników i stała się symbolem dobrej, przepełnionej pozytywną energią zabawy.

Pod koniec 2003 r. ze składu Jahbestin odeszli Kyjos oraz Gustaff, natomiast Ras P. zamienił gramofony na mikrofon. W latach 2004 – 2006 zespół rezydował w Wielkiej Brytanii, gdzie organizował i dawał koncerty. Pobyt na Wyspach zaowocował nagraniem większości utworów na „Jahbestin Mixtape vol.1”. Na krążku gościnnie pojawili się artyści z Francji: Koi i Black Soul Brothers, a także Glama Wayne z Jamajki oraz Mc Alex z Anglii i DJ Feel X.

Po powrocie do kraju Webster i Ras P, rozkręcili w Krakowie organizację “ZION” – oficjalne otwarcie odbyło się 16 lipca 2008 roku.
Pod koniec 2009 roku zespół wydał “Dziki Mixtape”, który przyciągnął uwagę nowatorskim, jak na polskie warunki, połączeniem reggae, dancehallu i rapu.
Jesienią 2011 roku ukazała się składanka „ZionSquaDzik”, w całości wyprodukowana przez artystów związanych z Jahbestin i Zion Studio.

Zespół nie zwalniał tempa i w ramach założonego w 2002 roku Rasta Squadu wydał dwa mixtape’y („Vol.1” w 2011 r. i „Roluj Skręta” w 2012 r.). O klasie bandu świadczy umieszczenie numeru „Wyciągnij Dłoń” na składance “Drużyna Mistrzów 1”. Rok 2012 przyniósł również solowy, rewelacyjny album Webstera – „Nawiedzony”

Jahbestin w 2013 roku zagościł na trzech albumach: Pęka “Jak feniks z popiołów” w utworze “Po co?” (viedeclip), a także na krążku Gliwickiego rapera VIRUZa “Pamiętaj jesteś kimś” w utworze “Drzewo Joshue” (videoclip) oraz na składance “Drużyna Mistrzów 2” w kawałku “Nie daj Sobie wmówić”.

W maju 2013 roku do sklepów muzycznych trafiła reedycja płyty „ZionSquaDzik” wydana przez Fonografikę & ZION Records, a 8 czerwca 2013r. ujrzała światło dzienne płyta JAHBESTIN “Dziki wjazd” która również trafiła na półki sklepowe.

Facebook Comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ