5535335

Kali opisuje utwór „LATAWICA

Kali postanowił opowiadać o poszczególnych utworach ze swojego najnowszego solowego albumu – „Krime Story”. Opisał już następujące produkcje:
– „Krime Story Prolog” (WEJDŹ!)
– „Mów mu Krime” (WEJDŹ!)
– „Na dzielni” (WEJDŹ!)
– „Lolita” (WEJDŹ!)
– “Kwaśny wypad” (WEJDŹ!)
– “Penga” (WEJDŹ!)

Przyszedł czas na „Latawicę”:

“Latawica czyli kobieta niskich obyczajów kusi mężczyzn od zarania dziejów. Latawica może być nimfomanką choć nie każda nimfomanka to latawica. W kontaktach musi być obecny pierwiastek zysku bo latawica nie robi niczego za darmo. Czy to jakiś gadget czy towar czy pieniądz, obcowanie z mężczyznami musi dla niej być opłacalne. Podejrzewam, że każdy facet kiedyś natknął się na to szatańskie nasienie o naturze modliszki. Ale wróćmy do genezy utworu.. Jeden z kawałków, których na Krime Story miało nie być ze względu na fakt, iż osoba Marioli niczego szczególnie nie wnosi ani do powieści ani do albumu. Jednakże postanowiłem dołączyć do indeksu epizod gdy latawica “obcuje” z Krime’m ze względu na bit SoDrumatica, który od kopa przypasował mi do tematu. Grzechem było by tej produkcji nie wykorzystać.

Na temat bitu już krążą legendy jak to bas wybił okna a nawet wyjebał je z futryn. Ponoć kilku sąsiadom padły od niego rozruszniki sercowe a jego częstotliwość hipnotyzuje jak flet kobrę (ale nie tą od Tigera Bonzo). A teraz na serio.. Bit jest mega dziwny i myślę, że jak w przypadku “Lolity” wielu przeszło by obok obojętnie ale ja na szczęście (a bardziej moje bębenki) usłyszałem drzemiący w nim potencjał. Bardzo sterylny motyw gdzie pojawia się sam bassline aż prosił się o szeptane partie wokalne więc nie zwlekając zbyt długo postanowiłem ten pomysł zrealizować. W komentach na YT widziałem, że wielu z Was zauważyło podobieństwo do kawałka “Wait” od YYT ale jedyny łączący oba utwory element to szept, resztę zrobiłem po swojemu.

Lirycznie kawałek jest typowym storytellingiem streszczającym bardzo dokładnie rozdział pochodzący z powieści. Przekaz do górnolotnych nie należy ale taki już ten nasz Krime.. Podczas Krime Story Tour przetestujemy doły basowe akustyków oraz normy budowlane klubów. Jeśli jakiś budynek nie wytrzyma naporu jebnięcia to proszę się kontaktować z SoDrumatic’iem (podaję email – bitydemolujące@SoRozpierdol.pl)” – (zachowana oryginalna pisownia)

Facebook Comments

1 KOMENTARZ

  1. Album świetna sprawa, a książka już do mnie leci.
    Lepiej napiszcie, gdzie znaleźć sam bit (czyt. instrumental), jak zwał tak zwał.
    Dzięki!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ