My to kochamy robić, jest to dla nas zajawka” – podkreśla Kosi

Na początku 2016 roku ukazał się materiał JWP/BC, pt. “20” (odsłuch!) z okazji 20-lecia składu JWP. Kosi w rozmowie z Popkillerem opowiedział o tym, jaki jest złoty środek na ich wciąż nie gasnącą zajawkę: “Nigdy nie mieliśmy parcia na fejm, ani na hajs w muzyce. Gdybyśmy mieli parcie, to byśmy zarobili dużo więcej na tej muzyce. Dowodem na to było, że nie mieliśmy ciągłości wydawniczej przez te lata. My kurwa robimy to wtedy, kiedy mamy ochotę i kiedy chcemy. Robimy to tylko i wyłącznie dla siebie, dla naszych fanów oczywiście też, ale to przede wszystkim nam musi sprawiać frajdę. Dzięki temu to się fajnie układa, bo nie mieliśmy oczekiwań od branży ‘że kurwa musimy zarobić, bo coś tam’. Umiemy sobie zarobić pieniądze inaczej. W tym momencie żyjemy stricte z Hip-Hop’u. Z ubrań, z muzyki itd. My to kochamy robić, jest to dla nas zajawka – traktujemy się jak rodzina, przyjaciele i dzięki temu to wszystko tak działa” – mówi warszawski raper.

Tę samą kwestię poruszył Falcon1, który zgodził się z przedmówcą: “W ekipie bardzo ważna jest prawda, mówienie sobie prawdy w oczy i to gdzieś tam trzyma, spaja to wszystko. Nie ma żadnych niedomówień. Zawsze od razu jest kładziona ‘kawa na ławę’ – to jest jedna rzecz. A druga… tak jest, że każdy w ekipie jest fanem reszty członków z ekipy. Ja jestem fanem Kosiego, Łysola, Szczura, Siwersa, Erosa i gdzieś to wszystko się układa, że scala się w jedną całość. Nie ma napięć, które narastają w różnych ekipach przez jakiś tam czas, bo to jest zduszane w zarodku. Chodzi o Hip-Hop i to, co robimy“.

Aktualnie ekipa JWP tworzy wiele projektów, m.in. solówki Erosa i Siwersa, Szlagier – do którego należy Ero czy Jetlagz – wspólny album Kosiego i Łajzola.

JWP/BC „20” – internetowy odsłuch albumu

Facebook Comments
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ