65879

L.U.C opowiada o projekcie Rebel Babel

REBEL BABEL to międzynarodowa, wielojęzykowa orkiestra orkiestr dętych – wkrótce być może największy zespół świata. To platforma spotkań muzyków, tekściarzy i kompozytorów z różnych regionów Europy. Celem projektu jest kreowanie dialogu, łączenie kultur i stylistyk, zawodowców i amatorów, przaśności i futuryzmu” – czytamy na stronie rebelbabel.com

Z jakiego powodu powstał projekt Rebel Babel?: “By łączyć, spotykać i kreować dialog. Początkowo chodziło głównie o budowanie mostów, o tworzenie platformy wymiany muzyki, kreowanie eksperymentalnego zespołu – największego Big-Bandu Europy złożonego z różnych orkiestr. Chodziło też o zderzenia poetyki w różnych europejskich językach” – tłumaczy artysta w rozmowie z glamrap.pl.

Pokusa spojrzenia i dyskusji na temat współczesnej Europy przez pryzmat krajów i kultur z jej odległych krańców stała się bardzo kusząca. Zaczynaliśmy humorystycznie i z dystansem, ale w międzyczasie Paryż, Nicea, Brexit zmieniły mocno Europę i nasze nastroje. Dlatego czasem jest dość poważnie (…) Staramy się trzymać możliwie najwyższy poziom tekstowy. Staramy się pracować też raczej z zaangażowanymi tekściarzami” – dodaje, opisując klimat tworzonych utworów.

Utwory, takiej jak: “Manifest”, czy “Bike band” możecie sprawdzić na rap-news.eu: WEJDŹ!

Pełną rozmowę możecie znaleźć: TUTAJ!!!

Facebook Comments
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ