54355543

Easy Jerzy, lider zespołu Killa Familla tworzy nową płytę

Poniżej można przesłuchać cztery utwory: “Małe Piwko” (+ KLIP), “Dziadek Wowa”, “Będę kochał Cię jak nikt” oraz “Kiepska Impreza”.

Te 4 piosenki powstały w przeciągu 2014 i 2016 r. W całości stworzył je lider zespołu Killa Familla Easy Jerzy (Jerzy Stępniewski) w swoim domowym studiu na warszawskim Zaciszu. Inspiracją do części z nich były piosenki ze starych polskich filmów.

“Małe Piwko” to przeróbka na kawałek hip hopowy piosenki w wykonaniu Zdzisława Maklakiewicza z filmu “Przyjęcie na 10 osób + 3”. Natomiast refren i tytuł utworu “Będę kochał Cię jak nikt” pochodzi z jednego z odcinków serialu “Tulipan”.“Kiepska Impreza” to kawałek znany z płyty Killa Familla, pt.”Supa Dupa
Freestyle”, ale ze względu na nie najlepszą jakość techniczną i trochę niechlujny sposób rapowania na płycie Easy Jerzy nagrał go jeszcze raz zwracając większą uwagę na rytmikę rapu i jakość muzyki. W utworze przewija się melodia ze słynnego filmu “Rejs”. “Dziadek Wowa” natomiast to utwór którego tekst i muzyka powstały jeszcze za czasów poprzedniego punkowego zespołu Easy Jerzego o nazwie Wzdęcie Kija Emerytalnego. Zespół ten niestety nie zarejestrował swoich dokonań poza fatalnej jakości nagraniami garażowych prób na kasetach magnetofonowych. Dlatego Easy Jerzy postanowił zrekonstruować ten kawałek, tyle że już pod szyldem Killa Familla”.

Killa Familla – warszawski zespół grający hip hop alternatywny, założony w 1997 roku przez braci Stępniewskich (rapera Easy Jerzego i muzyka Zbigi Mena). Zespół w 2001 roku wydał płytę “Supa Dupa Freestyle” w wytwórni Biodro Records należącej do Tymona Tymańskiego. Druga płyta pod tytułem “Odziedziczyć Wiatr” pomimo starań nie została wydana przez żadną wytwórnię, wreszcie w roku 2010 została opublikowana w sieci. Od tego też czasu kompozycjami i rapem zajmuje się Easy Jerzy.

UTWORY TE W WERSJI AUDIO ZNAJDZIECIE: TUTAJ! Natomiast klip “Małe Piwko” do sprawdzenia poniżej:

 

Facebook Comments
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ