DJ RIDE of Portugal plays his set during the finals of the Red Bull Thre3Style World Final in Tokyo, Japan on September 20th, 2015 // Jason Halayko/Red Bull Content Pool // P-20150921-00638 // Usage for editorial use only // Please go to www.redbullcontentpool.com for further information. //

Po raz siódmy DJ-e z całego globu powalczą o tytuł Mistrza Świata podczas zawodów Red Bull Thre3Style. Tegoroczny finał odbędzie się w Santiago de Chile, gdzie pojadą turntabliści wyłonieni w krajowych eliminacjach. Start aplikacji do udziału w Red Bull Thre3Style już 1 marca!

Red Bull Thre3style to globalne zawody DJ-ów, którzy swoimi występami zapewniają rozrywkę miłośnikom muzyki oraz wprawiają w zdumienie sędziów, aby ostatecznie zdobyć tytuł Mistrza Świata. Zgłoszenia do tegorocznej edycji, w formie 5-minutowych filmów ukazujących umiejętności kandydatów, można nadsyłać od 1 do 31 marca 2016 r. poprzez formularz na stronie thre3style.andalive.com . Jury, w skład którego wejdą legendarni DJ-e oraz zwycięzcy poprzednich edycji Red Bull Thre3style, wybierze sześciu DJ-ów z każdego uczestniczącego kraju. Zmierzą się oni w krajowych eliminacjach, a wyłonieni podczas nich zwycięzcy wezmą udział w światowym finale w stolicy Chile – Santiago.

Zasady finału są proste. Każdy DJ dostaje 15 minut na scenie, w trakcie których musi zaprezentować co najmniej trzy różne gatunki muzyczne. Sety są oceniane przez jury według następujących kryteriów: oryginalność, umiejętności, dobór utworów i oczywiście reakcja publiczności.

Między majem a wrześniem Red Bull Thre3style World Tour zawita do ponad 20 krajów w Europie, Amerykach, Azji i rejonie Pacyfiku. Pełna lista uczestniczących krajów zostanie ogłoszona 1 marca, ale już teraz wiemy, że wśród nich znajdzie się również Polska.

W zeszłorocznej edycji Red Bull Thre3style Polskę reprezentował radomski turntablista VaZee, członek ekipy Scratch Warriors, która w tym roku zwyciężyła w zawodach IDA. Kto w tym roku dostanie się do finału i powalczy o przejęcie tytułu Mistrza Świata DJ-ingu, dowiemy się podczas polskich eliminacji.

Więcej informacji:
– www.redbull.pl/muzyka
– www.redbullthre3style.com

Facebook Comments