O NAS

REDAKCJA:

Redaktor naczelny: Maxime Polak78

1899931_10204051072131113_1876566498193340445_n

Maxime Marcinkiewicz

Polak78 – właściwie Maxime Marcinkiewicz, ur. 10 maja 1993r. w biedniejszej 20. dzielnicy Paryża. W wieku 6 lat przeprowadził się na paryskie przedmieścia- St-Quentin en Yvelines (78. dzielnica). Pseudonimem “Polak” został obdarowany przez kolegów z podwórka, którzy znali jego narodowość. Od samego dzieciństwa wpajano mu polskie obyczaje i tradycje.

Rapu słucha od dziecka, ale swoją przygodę z rapem zaczął w 2008r. W Hiszpanii, poznał rapera – Krosa. Owocem tej znajomości był wspólny kawałek.

Od tej pory stworzył 3 nielegale: „L’Ame Slave”, „De Varsovie à Paris” i „Conexion. Własnym nakładem w 2013r. ukazał się pierwszy w pełni profesjonalny projekt, pt. „Sin Fronteras” (w tłumaczeniu polskim: „Bez Granic”). Dwupłytówka,po 15 kawałków, jedna w języku polskim i druga w języku francuskim. Grał koncerty w Hiszpanii, we Francji i w Polsce.

Od kwietnia 2015r. przejął fanpage Rap News, który odbudował od nowa. W listopadzie połączył fanpage Rap News i rap-news.eu oraz otworzył portal.

 Kontakt:
– mail: rapnews@onet.pl
– fanpage: www.facebook.com/78Polak

Redaktor: Patryk Fent

fent
Od 2011 czynnie udziela się na różnych portalach hip-hopowych. Przez ten czas przeprowadził ok. 300 wywiadów, promując przy tym polskie rap podziemie.

Aktualnie:
Redaktor Rap-News.eu. Twórca i prowadzący cykle wywiadów: „Rap Metryka”, „Hip-Hop Podziemie” oraz „Sin Fronteras”.

Wcześniej: Były redaktor na takich portalach, jak: rapportal.pl, hhzone.pl, warszawskihiphop.pl, patriotrap.pl. Twórca i prowadzący cykle wywiadów, m.in.: „Rapportal Polskiego Podziemia”, „Kibicowskie Graffiti”, „Raport Polskiego Podziemia”, czy „Sektor Rap”. Ponadto pomysłodawca i prowadzący cykl „Kibicowski Hip Hop” w magazynie „To My Kibice!”, również były członek redakcji pisma „Magna Polonia”, gdzie pojawiły się jego wywiady w dziale „Kultura”. Prowadził również cykl rapowo-kibicowsko-patriotycznych rozmów dla marki „Fuck The Fame”.

Kontakt:
– mail: fent.podziemie@gmail.com
– fanpage: www.facebook.com/FENTraportzpodziemia

Recenzent: Sebastian Schulz

Sebastian

W pewnym górnośląskim mieście urodził się on. Jeśli nie Typowy Seba, to kto? Sebastian Schulz, urodzony w pierwszy dzień wiosny 1989 roku. Z czasem podmuch solidarnościowej wolności zaprowadził go na boisko na którym poznał czym jest pasja – piłka nożna. Jak każdy dzieciak w tamtych czasach, dostał swojego pierwszego „szaraczka” (Playstation 1). Gry, kumple, zabawy.

Czegoś było mało. Poszukiwania zaprowadziły go w objęcia największej pasji – muzyki. Rapem interesuje się od najmłodszych lat. Przygoda rozpoczęła się wraz z teledyskiem „Scyzoryka”. Od tego czasu minęło niespełna 20 lat, a on wciąż jest głodny dobrych brzmień. W życiu nie boi się wyzwań więc rap próbował poznać z każdej strony – od nawijania, aż po pisanie. O rapie może rozmawiać cały czas – analizując, wychwalając i polemizując daną twórczość. Z tego względu, od niedawna publikuje recenzje na portalu Rap-News.eu.

Na co dzień trenuje sztuki walki i jak sam o sobie mówi „zdobył pierwszy stopień w drodze na szczyt”. Trening czyni mistrza. Jak w muzyce, tak i w życiu.

Kontakt:
– mail: esesalibi89@gmail.com
– fanpage: https://www.facebook.com/profile.php?id=100006042048630

Redaktor “Rap Felietonów”: Marek Kurzelewski

Marek Kurzelewski, dla znajomych M.A.R.O. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Śląskiego. Brzydki, zły i szczery, ten co lubi konsumować frytki i…kebsy. Dzięki Bogu-ateista. Dobrej whisky i pacierza nie odmawia. Prywatnie mąż, zawodowo tłoczarz, pasjonat dobrego polskiego rapu.

Kontakt:  https://www.facebook.com/MaroZdl