457568

Album ‘Poeci’ efekt współpracy duetu White House Records i czołowych raperów polskiej sceny muzycznej.

Projekt powstał na podstawie pomysłu Bodka Pezdy z Agressivy 69 i 2-47 Records, by polską poezję sprzed lat połączyć z współczesną poezją ulicy.

Vinyl można zamówić na www.winylowo.com – premiera już 14. października

To utwory Juliana Tuwima, Adama Asnyka, Ignacego Krasickiego, Adama Mickiewicza, Jana Lechonia, Stanisława Ignacego Witkiewicza, Stanisława Wyspiańskiego, Kazimierza Przerwy- Tetmajera i Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, które, choć niezmienione, to przedstawione w innym świetle i w zadziwiająco autentyczny sposób nawiązujące do współczesności. Ta synergia możliwości najlepszych polskich raperów jak i wpływowych tekstów najbardziej szanowanych polskich poetów zrodziła uderzająco ekspresyjny repertuar, pełen świeżości i zaskoczeń.

L.U.C, Łona, donGURALesko, Fokus, Sokół, Peja, Pih, Numer Raz, WALL-E (KASTA), Lilu, Roszja oraz Trzeci Wymiar przetrząsnęli rodzimą literaturę piękną pokazując, że “dobra liryka się nie starzeje, a każdy wiersz można wyprowadzić z podręcznika bez kagańca”.

Podczas rozmów z Bodkiem Pezdą okazało się, że Bodek był pomysłodawcą tego projektu. A nam bardzo zależało na wydaniu tej płyty, bo część naszej firmy to ludzie zajarani hip hopem, a ta płyta to przecież kult. Zresztą duet WhiteHouse znają też osoby, które za hip-hopem nie przepadają. Trudno znaleźć w polskim hip-hopie producentów z większymi dokonaniami. Pod względem bitów jest to absolutnie topowa europejska produkcja. Gdy Bodek powiedział nam o tym, to koparki nam opadły, od słowa do słowa i już się wosk wytłoczył. Tak się spełniają muzyczne marzenia!

Myślimy o kolejnych wydawnictwach hip-hopowych, szukamy ciągle ciekawych artystów, także jeśli ktoś chętny, może nam podsyłać swoje materiały. Właśnie kończymy rozmowy o wydaniu równie legendarnej płyty, co Poeci. Płyty, którą znają chyba wszyscy słuchacze polskiego rapu. Jednak póki nie dopniemy wszystkiego na ostatni guzik, wolimy jeszcze nie zdradzać szczegółów, dlatego bądźcie czujni i sprawdzajcie nas w internecie” – komentarz właściciela wytwórni Winylowo (źródło: dustyroom.pl)

Facebook Comments
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ