13595860_10208050323909908_590577239_n

Polski raper – Polak78 w największym francuskim radiu – Europe1!

Europe1W czwartkowej audycji (30.06.2016r.) radia Europe1 (jedno z najpopularniejszych we Francji) polski raper, mający francuskie obywatelstwo, działający pod pseudonimem – Polak78, był przedstawicielem polskiej społeczności przed ćwierćfinałowym meczem Polska – Portugalia podczas trwających we Francji Mistrzostw Europy 2016 w piłce nożnej.

W pewnym momencie można było usłyszeć fragment jego patriotycznego numeru – „Pamiętaj Polskę Wielką”- cały zapis audio jest dostępny na stronie www.europe1.fr (WEJDŹ!) (od 17:45 możemy usłyszeć wspomniany utwór).

Polak78 był pytany o to, czy któryś z piłkarzy francuskiej reprezentacji mógłby mieć polską mentalność odpowiedział: „Żeby być Polakiem trzeba „swoje” przeżyć. Należy mieć swoją historię. Nie należy myśleć tylko o sobie, ale również o kraju, o ludziach obok, a u francuskich piłkarzy tego nie widzę”.

Ostatnim wielkim wydarzeniem był „Brexit”, czyli wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Po referendum, które przyniosło nieoczekiwany wynik, jakim jest opuszczenie Brytyjczyków z UE, pojawiły się rasistowskie zachowania wobec Polaków. Podczas audycji został zapytany o odczucia Polaków wobec tej agresji: „Znam wielu Polaków, którzy pracują, czy pracowali w Anglii i zawsze sumiennie wykonywali swoje obowiązki oraz przykładali się do pracy. Nikt nie jeździł tylko po zasiłki, więc nie rozumiem tych angielskich argumentów. Rzeczywiście, podczas Euro2016 flaga Polski została zdeptana przez angielskich kibiców, ale Polacy nie zniżyli się do ich poziomu”.

cover

Polak78 jest w trakcie tworzenia dwóch projektów, mianowicie: „El Camino” (prawdopodobnie ukaże się jeszcze w tym roku) oraz „Nigdy nie pójdziesz sam” tworzona wraz z ekipą Życie Fanatyka, na której znajdzie się wielu raperów związanych z nurtem kibicowskiego rapu.

Facebook Comments
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ