na solowy album, mogę zaprosić kilka osób, które stworzą ze mną ciekawy miks” – podkreśla Sokół

Legenda polskiego Hip-Hop’u – Sokół jest w trakcie tworzenia swojej… debiutanckiej solowej płyty. Jest ona promowana przez dwa single, które powstały przy współpracy z marką Johnnie Walker i projektu “Rób to, w co wierzysz”: “Rób to, w co wierzysz” (sprawdź!) oraz “Świadomy sen” (sprawdź!), w którym gościnnie zaśpiewał Dawid Podsiadło.

Czy warszawski raper odczuwa jakiekolwiek napięcie i presję fanów spowodowaną wieloletnim okresem czekania na jego solowy materiał?: “Wmawiam sobie, że nikt na moją płytę nie czeka. To uruchamia niezbędną skromność i pozwala startować z pozycji wiecznego debiutanta. Pomyśl sobie, jak bardzo śmiesznie brzmią po latach ci przechwalający się, narcystyczni i bezmyślni idole, kiedy opadnie kurz i odsłoni ich płytkość. Dziś czasy sprzyjają kultowi ciała, pieniądza i konsumpcji oraz absolutnemu brakowi refleksji, ale zaraz będzie kontra, tak skonstruowany jest świat” – wyjaśnia w rozmowie z interia.pl.

Singiel “Świadomy sen” to nieoczekiwana współpraca z Dawidem Podsiadło, która okazała się strzałem w “10-tkę”: “Świetnie. To turbo zdolny człowiek“. “Takich głosów w Polsce jest niewiele, więc myśląc o swojej płycie, naturalnie myślałem o zaproszeniu Dawida. Ostatnie dwie płyty nagrałem z Marysią Starostą, więc tam nie było już miejsca na dodatkowe śpiewy. Teraz, na solowy album, mogę zaprosić kilka osób, które stworzą ze mną ciekawy miks” – dodaje.

TELEDYSK: Sokół x Dawid Podsiadło – „Świadomy sen” | Johnnie Walker

Facebook Comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ