543647558

“OKO” to pierwszy i tytułowy singiel Palucha z nadchodzącego albumu “Ostatni Krzyk Osiedla”, którego premiera przewidziana jest na 25. listopada 2016r.

Będzie to drugi solowy album rapera w 2016r. Pierwszy krążek “10/29” trafił do sklepów 4 marca i po pół roku od premiery nadal utrzymuje się na liście OLiS pokrywając się platyną.


Nowy materiał nawiązuje swoim tytułem do zespołu AIFAM, w którym Paluch działał w latach 2005-2010. OKO był to obraźliwy zwrot kierowany do wszystkich oponentów i wrogów, pochodzący z wewnętrznego slangu ekipy. Przez lata działalności w Poznańskim podziemiu zespół nagrał kilka utworów pod tytułem OKO czy OKO STYL.

Po kilku latach od rozpadu grupy Paluch nawiązuje do tego okresu zmieniając delikatnie znaczenie zwrotu OKO
i rozwijając je do “Ostatni Krzyk Osiedla”.

Ostatni Krzyk Osiedla jako ostatnie pokolenie pamiętające prawdziwy klimat osiedli na których zawiązywały się przyjaźnie na całe życie, liczyła się szczerość, prawdziwość i relacje face to face a nie tylko internetowe znajomości. Nie oznacza to jednak że materiał w swojej formie będzie klasyczny czy przesiąknięty brzmieniem z lat 90′. To do czego przyzwyczaił nas raper na poprzednich produkcjach to przede wszystkim świeżość brzmienia i to pozostaje bez zmian. Lirycznie album będzie bardziej szorstki od swojego poprzednika z początku 2016 roku. Tematyka utworów porusza problemy społeczne oraz opisuje to jak wygląda miejska dżungla w XXI wieku. Nie zabraknie też wielu odniesień do dzisiejszej sceny hip-hopowej.

Paluch “Ostatni Krzyk Osiedla”: Premiera albumu 25. listopada 2016 roku nakładem BOR Records.

Facebook Comments
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ