W poniedziałek (15 lipca 2013), ukazało się najnowsze wydanie tygodnika „Wprost”. Oprócz nagiej „Isi” na okładce znajdziemy w nim rozmowę ze składem hip-hopowym – Zero ALPA,  twórcami i promotorami projektu „Stodołersi”. Klip do tego utworu miał swoją premierę ponad rok temu co nie oznacza, że temat nagle stał się nieaktualny. – „Stodołersi” to autoironiczny projekt, mający na celu zwrócenie uwagi na problem dyskryminacji młodych raperów pochodzących ze wsi – tłumaczyli wtedy członkowie zespołu. Jak się okazuje, tematem zainteresowały się media, również te ogólnopolskie.

W najnowszym wydaniu tygodnika „Wprost” znajdziemy obszerny artykuł o życiu na wsi, w którym spora część poświęcona jest właśnie zespołowi Zero ALPA. – Opowiadamy w nim głównie o hip-hopie i stosunku ludzi do tzw. wiejskich raperów oraz o tym, jak ten stosunek zmieniał się na przestrzeni ostatnich lat.

W artykule znalazł się również motyw Donatana: „[…]Miastowi kręcili teledyski na wsi, nadając im motto: „Kiedyś miasto było wsią, więc wszyscy jesteśmy ze wsi”.[…]”.

Zero ALPA – „Stodołersi”

Część artykułu dostępna jest na profilu http://facebook.com/zeroalpa oraz na http://zeroalpa.pl Cały artykuł możecie znaleźć w najnowszym wydaniu tygodnika „Wprost”  (Wydanie 29/2013) oraz na wprost.pl
Klip do utworu „Stodołersi” oraz inne produkcje zespołu Zero ALPA dostępne na ich oficjalnym kanale – http://youtube.com/zeroalpaTV

fot. Bartek Solik/Wprost

PODZIEL SIĘ