10.11. odbyła się ogólnopolska premiera „Vixtorii”. Najnowszy album Vixena to 12 zróżnicowanych utworów.

Króluje na nim hip-hop, ale usłyszymy też: rock, rock’n’roll, dubstep, future bass i piosenkę aktorską. Promują go single: „Falala”, „Smart Fucking Phone”, „Vixtoria”, „Krok”. Wśród gości pojawiają się: Zeus, Mery Spolsky i Oxon

Przy mikrofonie Vixen stawał już wspólnie z Biszem, Buką, Kubą Knapem, Młodym M i Rychem Peją. W roli producenta poza solowymi płytami dał się poznać m.in. na krążkach: Rahima, Peji, donGURALesko czy na składance „Młodych Wilków Popkillera”. Na „Vixtorii” prezentuje się nie tylko jako raper i beatmaker w jednym, ale także jako wokalista, w dodatku dotykający niejednoznacznych gatunków muzycznych.

Klip Vixen “Falala” możecie obejrzeć: TUTAJ!

– Nie zależało mi, by to była płyta typowo rapowa. Bardziej niż zamknąć się w tym gatunku, chciałem się „rozlać” po innych – tłumaczy Vixen. – „Vixtoria” to muzyka, jaką miałem ochotę zrobić w określonych chwilach. Choć może to brzmieć banalnie, ten album składa się z fragmentów mojego życia – dodaje. Wspólnym mianownikiem dla twórczości artysty jest z pewnością spory ładunek emocjonalny.

Do promocji swojego najnowszego dzieła Vixen podchodzi jednak z ogromnym dystansem. – Nie chcę tutaj owijać niczego w złotą folię. Nie chcę pompować balonu, bo widziałem już zbyt wiele pustych. Nie mam pojęcia, co mogłoby się znaleźć w tym moim oprócz muzyki – komentuje raper. Zapytany o motywację do nagrania „Vixtorii” odpowiada: – Jeśli żyję z jakiegoś powodu, to właśnie po to, by robić muzykę. Nagrywając tę płytę, zrobiłem to, co musiałem i chciałem zrobić. W tym momencie jestem za słaby, żeby powiedzieć sobie: „dość!”. Tworzenie muzyki to dla mnie niezwykle rozwojowe zajęcie. Muzyka to nie tylko dźwięki – ona jest powiązana z wszystkim, dosłownie! Poznając (odkrywając) ją, odkrywamy siebie i świat.

Tytułowy singiel “Vixtoria” możecie sprawdzić: TUTAJ!

Producentem większości utworów na „Vixtorii” jest sam Vixen. Bity na krążek podrzucili również: QB, Got Barss, Grrracz i Macios. Za gramofonami pojawił się DJ Bulb.

Patronami medialnymi albumu są: Interia, CGM.PL, portal Hiro.pl, Popkiller.pl, Empik, portal i magazyn „Freestyle”, RapDuma.pl, AllAboutMusic.pl, magazyn hip-hopowy „VAIB” oraz Hip Hop TV. Mecenat sprawuje nad nim Legalna Kultura. Wydawcą płyty jest MaxFloRec. Jej wyłącznym dystrybutorem – firma MyMusic.

Krążek dostępny jest m.in. na maxflosklep.pl i w innych, dobrych e-sklepach z muzyką, a także w stacjonarnych sklepach i księgarniach muzycznych.

Klip Vixen “Krok” możecie obejrzeć: TUTAJ!

 

SPIS UTWORÓW:

 1. Vixtoria” (gramofony: DJ Bulb, prod.: QB).
 2. „Nie szukam poparcia” (chórki: Sonia Maselik, prod.: Vixen Beatz).
 3. Smart Fucking Phone” ft. Oxon (gramofony: DJ Bulb, prod. Got Barss).
 4. Falala” (chórki: Mery Spolsky, gramofony: DJ Bulb, prod.: Vixen Beatz).
 5. „Duszy” (prod.: Vixen Beatz).
 6. „Dwie siły” (gramofony: DJ Bulb, git. elektryczna: Łukasz Goździuk, git. basowa: Ruszkow, prod.: Vixen Beatz).
 7. „Romantyczna miłość” (chórki i git. elektryczna: Mery Spolsky, prod.: Vixen Beatz).
 8. „Charlie Chaplin” (prod.: Vixen Beatz).
 9. Krok” (prod.: Grrracz).
 10. „Same Shit” (chórki: Mery Spolsky, prod.: Got Barss).
 11. „Kominek” ft. Zeus (git. w refrenie: Łukasz Goździuk, prod.: Vixen Beatz).

Bonus track:

 1. „Pani Paczka” (dialogi w tle i chórki: Mery Spolsky i Kamil Sołdacki, harmonijka ustna: Phuttcat, prod.: Macios).

Klip Vixen (ft. Oxon) – „Smart Fucking Phone” możecie obejrzeć: TUTAJ!

 

Tekst: Kajetan Balcer (MaxFloRec)

Facebook Comments
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ